Üniversitemize Kardeş Ülke Azerbaycan’dan Ziyaret

Üniversitemize Kardeş Ülke Azerbaycan’dan Ziyaret

Azerbaycan Teknik Üniversitesi Yüksek Tahsil Enstitü Başkanı Doç. Dr. Anar Eminov Üniversitemizi ziyaret etti.

 

Daha önce kurumumuz adına Erasmus ve Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’nün teması ile ikili iş birliği anlaşması (MoU) yapılan Azerbaycan Teknik Üniversitesi ile ortaklığımız pekişiyor. Azerbaycan Teknik Üniversitesi ile akademik iş birliğinin arttırılması adına Üniversitemizi ziyaret eden Yüksek Tahsil Enstitü Başkanı Doç. Dr. Anar Eminov Üniversitemizde yapılan akademik ve bilimsel çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Gün’ün yer aldığı görüşmede Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı / Erasmus Kurumsal Koordinatörü Prof. Dr. Celil Uğur Özgöker, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Serdar Menekay ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Aylin Erdoğdu da yer aldı.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi Yüksek Tahsil Enstitü Başkanı Doç. Dr. Anar Eminov, Türkiye ve Üniversitemiz ile arasındaki bağın ne kadar kuvvetli olduğunu, ikili işbirliğinin her alanda geliştirilmesini istediklerini belirtmiştir. Görüşme tamamlandıktan sonra kurumumuz bünyesinde yer alan laboratuvarlar gezilmiştir. Gezi sırasında Doç. Dr. Serdar Menekay tarafından İstanbul Arel Üniversitesi ve paydaşlarıyla gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir. Samimi diyalogların yaşandığı ziyarette Doç. Dr. Anar Eminov, iki kardeş ülke olarak akademik alanda ortak projelere imza atılması sonucu duyulan mutluluğu dile getirmiştir.

Ziyaret hediye takdimi ve laboratuvar gezilerinin ardından sona ermiştir.